Ozvučení salónku

Salónek je většinou součástí restaurace nebo hotelu a ozvučení bývá řešeno v rámci celého komplexu. Doporučujeme výhradně dvoupásmové reproduktory stropního provedení nebo nástěnné designové. Protože je salónek většinou využíván uzavřenou společností, je vhodné, aby měl možnost vlastního hudebního programu s individuálním nastavením hlasitosti.
Salónky hotelů, restaurací nebo např. kulturních domů jsou obvykle pronajímány nejen pro oslavy a setkání, ale i pro prezentace a školení. K úspěšným a opakovaným pronájmům tomu musí odpovídat i vybavení ozvučení.

Požadováno je:

  • snadné ovládání i pro laiky
  • možnost připojit notebook / tablet s prezentací, případně vlastní projektor
  • možnost připojit vlastní zdroje hudby (včetně flashky, tabletu, telefonu)
  • možnost „konferování“ události (nejlépe bezdrátovým mikrofonem)
  • dostatečný výkon a kvalita zvuku i pro tanec

 

Začněme se základním, pevně instalovaným, systémem ozvučení. Vhodné rozmístění a počet reproduktorů se samozřejmě odvíjí od daného prostoru a požadavků na jeho využití.

JEDNODUCHÁ VARIANTA

V malých salóncích, využívaných převážně pro rodinné oslavy a setkání přátel, je nejčastějším požadavkem možnost reprodukce přinesené hudby. Vystačíme s univerzálním přehrávačem CMP30, vybaveným FM tunerem a možností přehrávat hudbu z CD, SD, USB nebo z telefonu či tabletu přes konektivitu Bluetooth. Možnost připojení 2 mikrofonů pro oslavy a rodinné akce (např. karaoke).

Sestava obsahuje:

PRE116 Stereofonní předzesilovač 6kanálový
Stereofonní mixážní předzesilovač, 8 vstupních kanálů. 2 symetrické mikrofonní vstupy (XLR), 1 symetrický stereo vstup (XLR), 3 nesymetrické stereo vstupy (RCA), 1 stereo vstup Jack3,5mm na čelním panelu, 1 symetrický výstup s volitelným stereo/mono režimem, integrované rozhraní Bluetooth s aktivací párování tlačítkem na čelním panelu nebo vzdáleně logickým kontaktem. Provedení pro instalaci do 19" racku, výška 1HU.

EPA252 Koncový zesilovač 2x250W @ 4 ohmů, digitální topologie Class-D
Koncový zesilovač 2x250W @ 4 ohmů (RMS), možnost můstkového zapojení 1x500W @ 8 ohmů, digitální topologie Class-D s vysokou účinností přes 80%, automaticky aktivovaný Standby režim při absenci audio signálu s odběrem <1W, splňuje standard Energy Star, spínaný zdroj, pasivní chlazení pro bezhlučný provoz, 1HU.

XENO8/B Nástěnný reproduktor 8", černý
Reprosoustava dvoupásmová 8"+1", 240/120W @ 8 ohmů, citlivost 89dB @ 1W/1m, max. SPL 110dB @ 1m, frekvenční rozsah 60Hz-18kHz @ ±3dB, 50Hz-20kHz @ -10dB, vyzařovací úhel 120°x120°, včetně kloubového montážního úchytu v barvě reproboxu, černý

ROZŠÍŘENÁ SESTAVA

Ve větších salóncích využívaných i pro firemní prezentace je navíc požadována možnost připojit notebook nebo tablet s prezentací a bezdrátový mikrofon. Salónky vybavené tanečním parketem musí mít zvukovou aparaturu vhodnou i pro party s tancem. Reprosoustavy jsou zobrazeny v černé barvě, ale mohou být dodány i v bílé barvě. Pokud přehrávače a zesilovače „schováme“ do skříně nebo 19“ stojanu, musíme zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Sestava obsahuje:

PRE116 Stereofonní předzesilovač 6kanálový
Stereofonní mixážní předzesilovač, 8 vstupních kanálů. 2 symetrické mikrofonní vstupy (XLR), 1 symetrický stereo vstup (XLR), 3 nesymetrické stereo vstupy (RCA), 1 stereo vstup Jack3,5mm na čelním panelu, 1 symetrický výstup s volitelným stereo/mono režimem, integrované rozhraní Bluetooth s aktivací párování tlačítkem na čelním panelu nebo vzdáleně logickým kontaktem. Provedení pro instalaci do 19" racku, výška 1HU.

SMQ500 Koncový zesilovač 4 x 500W RMS @ 4 ohmů, digitální topologie Class-D
Koncový zesilovač 4 x 500W RMS @ 4 ohmů, digitální topologie Class-D s vysokou účinností přes 80%, spínaný zdroj, integrovaný plně nastavitelný DSP procesor WaveDynamics™ s knihovnou presetů pro reprosystémy AUDAC, barevný grafický 2,5" LCD displej + otočný enkodér pro nastavení parametrů a stavové informace, USB port s možností přenosu nastavení mezi zesilovači, 4stupňová LED indikace stavu + tlačítko MUTE pro nezávisle každý kanál, 2 přístupové úrovně s možnosti ochrany heslem nebo HW USB klíčem, rozhraní RS232 pro externí řízení, slot pro osazení volitelného modulu Dante, výška 2HU, hmotnost 8,6kg.

VEXO8/B Nástěnný reproduktor dvoupásmový 8" černý
Reprosoustava dvoupásmová 8"+1", 350/175W @ 8 ohmů, citlivost 92dB @ 1W/1m, max. SPL 115dB @ 1m, frekvenční rozsah 65Hz-20kHz @ ±3dB, 55Hz-20kHz @ -10dB, vyzařovací úhel 100°x80°, včetně kloubového montážního úchytu v barvě reproboxu, černý

BASO15/B Subbas 15", 1400/700W @ 8 ohmů, černý
Subwoofer 15", 1400/700W @ 8 Ohm, citlivost 99dB @ 1W/1m, max. SPL 127dB @ 1m, frekvenční rozsah 38-300Hz @ ±3dB / 34Hz-1kHz @ -10dB, černý

Komplexní řešení a návrh odpovídající požadavkům zákazníka vám rádi zdarma vypracujeme.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.